O mně

Rodenart.cz

Naše firma Rodenart.cz je malá rodinná firma, která vznikla nedaleko starých historických hradů Žebráku a Točníků, v krásné přírodě křivoklátských lesů. Potřeba blízkosti dřeva a tvoření nás dovedla k tomu, abychom dřevo, které už příroda nepotřebuje proměnili v nové, krásné a potřebné výrobky, ze kterých se můžete těšit a nebo obdarovat někoho, kdo se jimi těšit bude.

Proč Rodenart.cz?

Vymýšleli jsme jméno a došlo k tomu nejjednoduššímu, což je spojení našeho příjmení Roden a tomu, co tvoříme - umění (art)...A proto tedy Rodenart.cz.

Naše logo

Logo vzniklo jako symbolický přepis inciálů Andrea Roden (AR). K přepisu posloužily runy, svaté písmo, používané jako pradávná symbolika při obřadech a rituálech. 

Runa symbolizující písmeno A (jako Andrea) nese ve svém významu pravdu, moudrost a komunikaci nejen s lidmi, ale i s přírodou a duchem všeho.

Runa symbolizující písmeno R (jako Roden) potvrzuje vydání se na cestu a všudepřítomný osud.

Vše je spojené v kruhu, v luně ve své úplnosti, která v sobě nese požehnání a zhmotnění našich snů a tužeb. Není ale osamocena. Po levici a po pravici jí stojí další úplňky, které naznačují že nikdy nic není osamoceno. Vše je a má být spojené se vším. Nejsme středobodem, jsme součástí .... součástí všeho, co nás přesahuje.

A právě toto je symbolika našeho loga.  

O Andree

Jmenuju se Andrea a v přírodě se cítím jako ryba ve vodě... to je můj život. Cesta k tomuto poznání byla dlouhá a někdy i dost trnitá. Nicméně povedlo se mi nalézt sama sebe a svojí vnitřní identitu. Díky tomu nyní mohu tvořit to, co tvořím...

Každý kousek přírody do mě vkládá svůj příběh. Každý kousek dřeva, který mi projde rukama, něco vypráví.

S láskou beru do rukou kousky dřeva a z toho, který mě osloví, tvořím něco, co udělá radost nejprve mně a pak i někomu dalšímu. 

Soustružení se věnuji už nějakou chvíli. S pokorou a někdy i s respektem beru do rukou nástroje (struhy... ) a nechávám se vést vlastní inspirací. Každý pohyb je jako mávnutí kouzelného proutku, který vytváří novou realitu.