Kurzy

Kurzy

Kurzy probíhají na naší domovské půdě v obci Březová, okr. Beroun. Naše okolí je obklopeno Křivoklátskou pahorkatinou, která skýtá nepřeberné množství výletních míst. Poblíž najdete hrady Žebrák a Točník, magií opředený kopec Velíz se starým kostelíkem a hřbitovem a divokou přírodu Křivoklátských lesů. Pohodlně se dostanete i do Berouna či na hrad Křivoklát. 

Z kurzu soustružení pro začátečníky si odnesete hotový výrobek dle vašeho výběru (mistička, svícen, talířek...), seznámíte se se soustružnickou dílnou a naučíte se základy soustružení tak, abyste mohli doma sami soustružit.

Kurz probíhá od 9 do 17 hod vámi vybraný den (po dohodě).

Průběh kurzu:
1) Seznámení se s dílnou a nástroji.
2) Teoretická práce se soustruhem (komponenty, údržba, bezpečnost práce).
3) Broušení nástrojů a rozlišování struhů (který se na co hodí).
4) Teorie o dřevě a praktické rozdíly při soustružení. Ošetření dřeva.
5) Vaše praktická práce na soustruhu.

Kurz pro začátečníky jednodenní

Kurz pro úplné začátečníky, kde se naučíte vše včetně základů a odnesete si domů jeden hotový výrobek.

2400 Kč

Kurz pro začátečníky 

dvoudenní

Kurz pro úplné začátečníky, kde se naučíte vše včetně základů, dostatečně procvičíte vlastní práci a odnesete si domů dva hotové výrobky.

4200 Kč

Dárkový poukaz na jednodenní zážitkový kurz

Výjimečný dárek pro vaše blízké, kteří se naučí nejen základy soustružení dřeva, ale rovněž si odnesou jeden hotový výrobek a zažijí příjemné chvíle strávené v dílně na venkově.

2400 Kč

Dárkový poukaz na dvoudenní zážitkový kurz

Výjimečný dárek pro vaše blízké, kteří se naučí nejen základy soustružení dřeva, ale rovněž si odnesou jeden dva hotové výrobky a zažijí příjemné chvíle strávené v dílně na venkově. 

4200Kč